Výstavba VMO

Projekt úseku Velkého městského okruhu v Brně je novostavbou a má délku 680 metrů, začíná u jihovýchodního portálu Husovického tunelu a končí na ulici Karlově. Projektová dokumentace s názvem „I/42 VMO Tomkovo náměstí“ řeší výstavbu části okruhu, který se v této části města bude vést v trase stávající silnice I/42 a zahrnuje mimoúrovňové křížení na Tomkově náměstí, přechod přes řeku Svitavu a navazuje na stavbu „I/42 VMO Rokytova“ nad ulicí Karlovou. Tento úsek prochází severovýchodní částí města Brna v částech Brno-sever, Brno-Maloměřice a Obřany a vede přes zastavěné území města Brna.

VMO Tomkovo náměstí

One thought on “Výstavba VMO

  1. Husovický tunel. Přispěji troškou z paměti.Ten součásný „Husovický tunel“ bych řekl, že je dílem improvizace 90 let. VMO nemělo vést přes Tomkovo náměstí. Husovický tunel měl být jinde. Husovický tunel měl začínat nad cacovickým mlýnem (Cacovická ulice) a vyústit měl v kolonii Pisečník. Koncem sedmdesátých let byla budována tunelová větrací šachta. Nadzemní část nebyla dokončena. Je tam dodnes. Nachází se ve stráni pod domem Soběšická č.100.Na mapě ji neuvidíte, protože je zarostlá keři a stromy.Co se týče Tomkova náměstí, to už dnes vlastně neexistuje. Dřív to bylo opravdové náměstí oválného půdorysu.Na námeští byl holič,trafika,cukrárna a další obchody.Byly tam i 3 hospody. Podle názvu si pamatuji pouze U pantáty. V roce 1982 tam před otevírací dobou spadl strop a už nikdy neotevřela. Ten dům tam stojí dodnes. Jako kluk jsem se tam stavoval na kofolu. Malá byla za 50 hal a velká za 80 hal.
    V 70 letech začali práce na průtahu přes Tomkovo náměstí do Šimic.Prvně byla zbourána Kohoutova ulice a vybudován čtyřproud směrem k Merhautově ulici ,pokračující dál k stadionu Za Lužánkami. Pak zbourali levou stranu náměstí, postavili do roku 1984 most a protáhli to do Šimic. Husovice už nejsou co byly dřív. Začátkem 80 let to začalo. Místo fotbalového areaálu Spartaku Husovice , tenisových kůrtů a zahrad podél řeky Svitavy byl vybudován areál motorárny Zetoru. S výstavbou dopravního od uzlu Tomkovo náměstí zmizel park, letní kino a všechna sportoviště, která tam byla. Tenisové kurty,Volleybalové kurty, atletický ovál , házenkařský areál,basketbalová hala. Předloni jsem četl u jednoho domu co se demoloval transparent “ O dům méně o okruh více“. Tak to je O okruh více o ulice a náměstí méně. Někde bych mohl mít plány původního VMO Husovický Tunel. Bylo to dřív na webu, ale pak to zmizelo. Myslím že jsem si to tehdy stahl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..