Autobusové nádraží Zvonařka

Autobusové nádraží Brno Zvonařka bylo vybudováno jako náhrada kapacitně nedostatečného nádraží u hotelu Grand a  nádraží v ulici Uhelná. Přípravné práce se prováděly již v roce 1977 a samotný (zatím provizorní) provoz byl zahájen v září 1978. Dobudování proběhlo až v roce 1985. Zajímavostí stavby je parkovací stanoviště na střeše objektu a velice jednoduchá konstrukce bez jakékoli designové ambice.

 

Reklamní blok

Reklamní blok

Velký výběr peněženek dolarovek. Dolarovka je vhodná pro ty, co nosí bankovky, mince a požadují kompaktní velikost.

4 thoughts on “Autobusové nádraží Zvonařka

  1. Jedna z nejpravdivějších staveb v Brně z 80.let. Krásná konstrukce zastřešení, účelná rampa, brutalistický betonový obklad atiky.

  2. Myslím že architekt uplatil všechny okolo, aby ho vymazali z dokumentace. Spíš to ale projektoval nějaký kolektiv s takovou fluktuací a takovými zásahy, že to asi nepůjde dohledat 🙂

  3. Škoda, že k autpbusovému nádraží na Zvonařce ještě nedospělo rozšíření centra pro něž bylo postaveno a které se připravuje od třicátých let dvacátého století. Pak by si uvědomili i ti, co všemu rozumí a o všem rozhodují jak mají fungovat dopravní terminály v metropoli. Brno si umělo brát dobré příklady z Vídně, lze to ještě někdy očekávat.
    BIM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..